Postarzanie mebli

Postarzanie mebli
Podziękowania za zdjęcia dla: kuchnie-vena.pl
www.iq.pl/oferta/serwery-dedykowane/dodatkowy-sprzet/

Idealne meble ze sklepu to sprzęty w idealnym stanie, pachnące nowością, o nieskazitelnym wyglądzie.www.iq.pl/oferta/serwery-dedykowane/administracja-i-backup/ W wielu sklepach z meblami można jednak natknąć się na meble z rysami, wytartą farbą, które przypominają stare, używane sprzęty. Choć niektórym wyda się to dziwne, obecnie coraz bardziej modne stają się właśnie meble celowo postarzane. Wszystkie te wspomniane ślady użytkowania nowych mebli są oczywiście intencjonalnie na nie nanoszone. Styl vintage opanował modę, biżuterię, a także branżę wnętrzarską.

Postarzane meble i dekoracje nadają wnętrzom niezwykły klimat. Pomieszczenia urządzone w stylu vintage są przytulne, o miłej i ciepłej atmosferze panującej w nich. Ta stylistyka szczególnie odpowiada osób o artystycznych duszach, z inwencją twórczą. Niekiedy bowiem postarzanie mebli to nie efekt działań projektantów mebli i produkt fabryczny, a rękodzieło. Technika decoupage zyskuje ostatnio coraz więcej zwolenników i miłośników prac ręcznych. Za pomocą farb, tkanin, lakierów i innych specjalistycznych produktów, które bez problemu znajdziemy w internecie, możliwe jest postarzanie mebli i artykułów dekoracyjnych w dowolny, wybrany przez siebie sposób.

To doskonały pomysł na metamorfozę starych mebli, ale postarzaniu często poddawane są także zupełnie nowe sprzęty, aby nadać im unikatowy wygląd. Wiele osób oddających się pasji związanej z decoupage sprzedaje efekty swojej pracy, np. na aukcjach internetowych, co pozwala na zakup niepowtarzalnych sprzętów do domu. Jest to idealna opcja dla tych, którzy nie chcą, aby ich mieszkanie wyglądało jak z katalogu, a cenią sobie indywidualizm i artyzm.

źródło: www.iq.pl